Увійти

Ввійдіть до свого акаунту

Нік *
Пароль *
Запам'ятати мене
17 червня 2019

Сайт громадського контролю якості пасажирського транспорту м. Чернігова

Center Ahalar            Charles Stewart          Агенція міських ініціатив

Email:
bus.chernigiv@gmail.com
Тел.:
(0462) 675-503, 671-887, 67-53-73
Що таке «Тактовий розклад» і чому він потрібен?

Встановлення GPS-навігаторів на рухомому складі з публічним онлайн-доступом до них, інформування пасажирів про час до прибуття наступної одиниці рухомого складу кожного маршруту за допомогою інформаційних табло на зупинках та інформування про похвилинні графіки руху на зупинках громадського транспорту є дієвими способами підвищення привабливості громадського транспорту (і, відповідно, збільшення пасажиропотоку), однак найбільш ефективним, особливо у непікові і особливо вечірні години заходом у цій справі є запровадження тактового розкладу. Про це під час Круглого столу «Чи реально зробити громадський транспорт зручним та безпечним у Чернігові» заявили активісти.

Krugl stol 2

Круглий стіл організований в рамках проекту «Громадський транспорт: ефективність використання бюджетних коштів», що реалізується Громадською організацією «Агенція міських ініціатив» за рахунок Міжнародного фонду «Відродження». До Круглого столу долучились представники Управління транспорту та зв’язку Чернігівської міської ради, транспортний експерт з Києва Григорій Мельничук, громадська діячка Тетяна Романова, представники перевізників та громадськість.

Принцип тактового розкладу дуже простий – графіки руху громадського транспорту повторюються щогодини за певними простими правилами: наприклад, кожні 10, 15, 20, 30 чи 60 хвилин. Це значно спрощує запамятовування – а отже пасажири можуть завчасно керувати своїм часом і виходити до зупинки незадовго до відправлення.

Тактовий розклад – це адміністративний захід, що не потребує додаткових витрат. Збільшення тривалості обороту тролейбусів (до кратної кількості хвилин) є незначним і не вплине суттєво на тривалість робочого часу водіїв, в той же час довжина оборотного кола, а, отже, і енергоспоживання, лишається незмінним.

Також тактовий розклад за умови дотримання графіків руху (за допомогою єдиного диспетчерського центру та GPS-навігаторів) дозволяє здійснювати синхронізацію графіків руху кількох маршрутів, що рухаються спільною ділянкою. Застосування при цьому тролейбусів з можливістю автономного ходу також створює додаткові можливості розширення маршрутної мережі на ділянки, де відсутня контактна мережа.

Приклад інформаційної таблички для розміщення на зупинці при запровадженні тактового розкладу та синхронізації графіків двох умовних маршрутів, для порівняння – графік руху трамваю у м. Вінниця:

3

Приклад реалізації тактового розкладу та синхронізації графіків руху на спільній ділянці кількох маршрутів:

4

Приклад організації подовжених маршрутів у віддалені райони міста з неелектрифікованими ділянками та синхронізацією графіків руху.

5

 

 

Залиште ваші коментарі

Коментувати пост як гість

0
Ваш коментар пройде модерацію адміністратора.
  • Коментарі не знайдено